Máme na zahradě nový skleník


Víte o tom, že přirozenou stravou člověka je především ovoce a zelenina? Měla by tvořit základnu potravinové pyramidy. Ovoce a zelenina by měly zaujmout nejsilnější pozici v našem jídelníčku a měli bychom je konzumovat pravidelně a několikrát za den. Když se nad tím do hloubky zamyslíte, uvědomíte si, že také záleží na kvalitě těchto produktů, a že ne každá zelenina z obchodů je vypěstovaná s láskou a v potřebných podmínkách. Někteří producenti využívají umělá hnojiva kvůli vysokým výnosům a plody pak nemají takovou výživovou hodnotu, jakou by měly mít. Právě proto si lidé pořizují zahradní polykarbonátový skleník a pěstují si zeleninu na své vlastní zahradě.

pěstování salátů

Výhodou skleníků je akumulace tepla a slunečního záření, rostliny mají uvnitř k dispozici vše, co potřebují, tímto způsobem lze vypěstovat i rostliny, kterým se daří pouze v podmínkách subtropického pásma, to znamená především rajčata, papriky, okurky či cukety. Pěstování rostlin ve sklenících je jednoduché, nevyžaduje to žádné zvláštní podmínky a péči, zvládnete to bez cizí pomoci sami, a můžete do toho zasvětit i malé děti.

skleník na zahradě

Výhodou skleníků je i to, že nepotřebují žádnou údržbu. Jsou to spolehlivé konstrukce, s nimiž docílíte vašeho záměru po dobu mnoha let. Na dlouhou dobu máte vystaráno, co se týče pěstování vlastní zeleniny a mnoho vypěstovaných plodů lze pak také rozdávat svým blízkým nebo sousedům. Lidé by si měli navzájem pomáhat, a když vy obdarujete vypěstovanými rajčaty sousedy, získáte od nich třeba na oplátku jahody. Takto to prakticky funguje v každém rozumném mezilidském vztahu, kdy si mezi sebou sousedé nevjíždí do vlasů, ale naopak společně sdílí své soukromí. Skleníky tedy mohou být nápomocné tam, kde je to nejvíc potřeba – aby lidé už konečně přestali válčit a nenávidět se a ctili jeden druhého jako svobodnou a sebevědomou bytost.